Aktualny numer

W wydaniu analiza akcji ratowniczej przy wypadku samochodu osobowego z cysterną samochodową wypełnioną smołą węglową, który miał miejsce na drodze ekspresowej S-1. Polecamy: nowe samochody polskich producentów, pożar hali w Dzierżoniowie, anomalie pogodowe, pożary wywołane przez urządzenia i instalacje elektryczne oraz zabezpieczenia imprez masowych przez PSP na przykładzie Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

W Akcji

str. 5
autor: mł.bryg. Bolesław Jaroch
str. 8
Z uwagi na stale rosnącą w transporcie drogowym liczbę poruszających się pojazdów, w tym również cystern samochodowych przewożących płynne towary niebezpieczne, należy zawsze brać pod uwagę możliwość wystąpienia na naszych »
autor: Sławomir Chudy
str. 12
Wielotysięczne straty, trzy spalone samochody, wybuch butli z gazem propan-butan oraz ewakuacja pracowników. Z niebezpiecznym pożarem zmagało się 43 strażaków w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku.
autor: bryg. Marek Pisarek
str. 18
Polscy producenci samochodów pożarniczych cały czas wprowadzają do swojej oferty nowości. Do zabudowy wykorzystywane są podwozia samochodów ciężarowych najlepszych światowych firm.
autor: st. sekc. Anna Sakowska, st, bryg. Paweł Frątczak
str. 24
Klimat, jaki dotychczas panował w Polsce, określany był jako przejściowy. Stanowił on połączenie klimatu umiarkowanego oceanicznego i umiarkowanego kontynentalnego. O jego przejściowości decydowały różne masy powietrza zderzające się nad Polską. Występowanie »
autor: sekc. mgr inż. Agnieszka Rękas-Romaniuk
str. 46
Początek roku jest zawsze dobrym momentem na podsumowania dotyczące ubiegłego roku. Dlatego też postanowiłam dokonać małej analizy tego, co działo się w zakładach dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej zlokalizowanych »
autor: pchor. Adam Derkowski, st. kpt. dr inż. Bernard Król
str. 52
Gaszenie pożarów tłuszczów jadalnych może być niebezpieczne. Dotyczy to także przypadków użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, zwłaszcza gaśnic proszkowych i na dwutlenek węgla.

Konferencje i szkolenia

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2020 by ELAMED. W akcji wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.