Archiwum

Drodzy Czytelnicy!
Bieżące wydanie magazynu „W Akcji” poświęcone jest między innymi analizie pojazdów ratowniczo-gaśniczych, o których pisze zarówno bryg. Paweł Frątczak (str.12-20) jak i bryg. Marek Pisarek (str.53-60).
Szczególnej uwadze polecam analizę akcji na przykładzie pożaru kościoła w Orzeszu – Jaśkowicach przygotowaną przez mgr. inż. sekc. Agnieszki Rękas – Romaniuk z Wydziału Operacyjnego KW PSP w Katowicach. Ponadto w numerze przeczytają Państwo m.in. artykuł autorstwa asp. sztab. w st. spocz. Janusza Przybylskiego, który poddał analizie czynniki zagrożeń występujące w ratownictwie wysokościowym,zapoznają się Państwo z przeglądem substancji chemicznych przyspieszających pożary, napisany przez mgr. Tomasza Sawickiego (str. 68-74), a także artykułem na temat bezpieczeństwa przewozu w tunelach i sieci drogowej doradcy ds. bezpieczeństwa »

W Akcji

autor: mgr. inż. sekc. Agnieszka Rękas-Romaniuk
str. 8
Do pożarów w obiektach sakralnych dochodzi stosunkowo rzadko, jednakże z uwagi na fakt, iż często są to obiekty zabytkowe, pożar każdego kolejnego jest równoznaczny z bezpowrotną stratą dziedzictwa narodowego. I »
autor: st. bryg. Paweł Frątczak
str. 12
Ostatnie 20 lat w naszym kraju to nie tylko powstanie Państwowej Straży Pożarnej, ale również jej stała transformacja i coraz szersze spektrum działania. To ostatnie powoduje, że poza doskonale przygotowanymi »
autor: st. kpt. Olgierd Koźmiński
str. 32
Od kilkunastu lat obserwujemy w Polsce proces rozwoju systemów ratowniczych poszczególnych służb, który w przyszłości – mam nadzieję – ukierunkowany zostanie na stworzenie systemu ratowniczego opartego na zintegrowaniu przede wszystkim KSRG »
autor: mgr Marek Różycki
str. 41
Bezpieczeństwo dla większości z nas oznacza stan bezwypadkowy, jednak dla praktyków zawodowo zajmujących się problemami transportowymi taka definicja nie powinna być wystarczająca.
autor: mgr inż. Mirosław Dróżga
str. 48
Osprzęt do podnoszenia ładunków to jedna z wielu grup narzędzi wykorzystywanych przez JRG. Jego stan techniczny wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo prowadzonych akcji.
autor: asp. sztab. w st. spocz. Janusz Przybylski
str. 62
Artykuł podejmuje problem czynników zagrożeń występujących w ratownictwie wysokościowym. Pokazuje zróżnicowanie zagrożeń w zależności od obiektów (obiekty użyteczności publicznej, obiekty przyrody), jak też od sposobu działań ratowniczych (techniki alpinistyczne, działania przy »
autor: mgr Tomasz Sawicki
str. 68
Autorzy większości prac kryminalistycznych podkreślają skomplikowany charakter czynności dochodzeniowo-śledczych w sprawach o podpalenia. Wynika to przede wszystkim z samego rodzaju przestępstwa, w którym ogień i wysoka temperatura niszczą wiele śladów, »
autor: inż. Wiktor Zajączkowski
str. 75
W pierwszej części cyklu artykułów na temat działań ratownictwa wodnego przeanalizowane zostały zasady kontaktu ratownika z tonącym, m.in.: zasada asekuracji ratownika, zasada minimalizacji dodatkowych zagrożeń, zasada kontaktu słuchowego. W części »

Konferencje i szkolenia

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2024 by ELAMED. W akcji wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.