Galerie

Tytul albumu:
Weterynaryjna Szkoła Endokrynologii w Katowicach
Zdjęcia:
  • Katowickie spotkanie zgromadziło 70 uczestników
  • Prelegenci z dr Janiną Łukaszewską
  • Stoisko firmy Idexx podczas konferencji
  • Wspólne oglądanie preparatów pod mikroskopem
  • Uczestnicy szkolenia sami wykonywali badania dodatkowe stosowane w diagnostyce endokrynologicznej
  • Warsztaty odbyły się w gościnnej klinie dr. Marcina Bojarskiego
  • dr Piotr Wilkołek odpowiadający na pytania uczestników
Opis:
24 i 25 listopada odbyła się konferencja połączona z warsztatami dermatologiczno-endokrynologicznymi na temat chorób nadnerczy i steroidoterapii u psów. Na zaproszenie naszej redakcji do Katowic przybyli prelegenci mający ogromne doświadczenie praktyczne w zakresie endokrynologii, dermatologii i chorób wewnętrznych: dr n. wet. Marcin Gołyński, dr n. wet. Marcin Szczepanik, lek. wet. Łukasz Adamek i dr n. wet. Piotr Wilkołek.
Uczestnicy konferencji poznali m. in. znaczenie nadnerczy, ich fizjologię i anatomię; dowiedzieli się, jak szybko i precyzyjnie wykorzystać zasady postępowania dermatologicznego i endokrynologicznego przy podejrzeniu zespołu Cushinga; a także zdobyli wiele praktycznych wskazówek, w jaki sposób zastosować racjonalną glikokortykosteroidoterapię u psów. Co ważne, podczas konferencji istniała możliwość skonsultowania własnych przypadków z zaproszonymi ekspertami.
W trakcie warsztatów lekarze wykonywali badanie kliniczne i badania dodatkowe stosowane w diagnostyce endokrynologicznej i dermatologicznej (w tym pomiary hormonów i innych wskaźników laboratoryjnych), a także uczyli się właściwego analizowania otrzymanych wyników.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali wieloautorską monografię pt. „Choroby nadnerczy i steroidoterapia u psów”, która powstała we współpracy z Sekcją Endokrynologii PSLWMZ. Obok monografii „Choroby tarczycy u psów” (tych samych autorów) jest to druga rodzima pozycja dotyczącą chorób układu wydzielania wewnętrznego u małych zwierząt.

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2020 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.