Pomoc

Zebrane pytania i odpowiedzi są efektem długotrwałej współpracy między klientami a pracownikami Wydawnictwa Elamed. Znajdziesz tu wszelkie informacje dotyczące narzędzi oraz usług świadczonych w serwisach Wydawnictwa.

Spis treści - wybierz interesującą cię pozycję na liście:

1. Bezpieczeństwo danych
Nasze serwisy ograniczają wykorzystanie i zbieranie informacji o klientach do niezbędnego minimum, wymaganego do świadczenia usług na najwyższym poziomie, co obejmuje m.in. informowanie naszych klientów o oferowanych przez nas produktach i usługach. W niektórych przypadkach (np. formularze zamówień) zbieramy informacje o użytkownikach takie jak adresy poczty elektronicznej lub dane osobowo-adresowe. Informacje te nie są udostępniane osobom trzecim za wyjątkiem, gdy wymagają tego przepisy obowiązującego prawa, i służą głównie do realizacji zobowiązań wobec klientów, obejmujących m.in. dostarczanie prenumeraty i subskrybowanych wiadomości.

Nasz serwis wykorzystuje formularz zamówień, który umożliwia klientom złożenie zamówienia na informacje, produkty i usługi. Formularze te pozwalają na zbieranie informacji kontaktowych od odwiedzających (takich jak adresy poczty elektronicznej użytkowników). Informacje pochodzące z formularzy zamówień są wykorzystywane do realizacji zamówień, wysyłania informacji o naszej firmie oraz materiałów promocyjnych od niektórych naszych partnerów. Informacje kontaktowe klientów są także wykorzystywane do nawiązywania z nimi kontaktu, kiedy jest to konieczne (np. w przypadku konieczności potwierdzenia zamówienia).

Dostęp do danych osobowowo-adresowych ma tylko ograniczona liczba uprawnionych pracowników Wydawnictwa.

2. Rejestracja użytkownika
Niektóre usługi Wydawnictwa Elamed oferowane są w sposób spersonalizowany, to znaczy dostosowany do potrzeb pojedynczych użytkowników. Abyś mógł z nich skorzystać, musimy Cię rozpoznawać. Gdy na przykład chcesz pobrać artykuł czy zrobić zakupy online, musimy wiedzieć, że to Ty, tak aby nadać Ci uprawnienia do pobierania pliku.

Rozpoznanie użytkownika odbywa się przy pomocy identyfikatora (login) i hasła.

Rejestracja polega właśnie na wybraniu swojego identyfikatora i hasła. Poprosimy Cię również o wypełnienie krótkiego formularza. Formularz wypełniasz tylko jeden raz i uzyskujesz dostęp do wszystkich serwisów Wydawnictwa Elamed.

3. Rejestracja prenumeratorów
Jeżeli jesteś prenumeratorem jednego z naszych czasopism, w ramach prenumeraty przydzielony został Ci dostęp do archiwum online tego czasopisma. Żebyśmy mogli Cię zidentyfikować, powinieneś posiadać konto w jednym z naszych serwisów. Możesz je utworzyć bezpłatnie, wypełniając formularz rejestracji. Po poprawnym zarejestrowaniu należy się zalogować, następnie w formularzu 'Prenumerata', który pojawi się po zalogowaniu, wprowadzić ID prenumeratora oraz kod PIN, oba znajdują się na odwrotnej stronie kuponu adresowego w każdej z przesyłek, jakie otrzymałeś pocztą. Nasz serwis automatycznie przydzieli Ci uprawnienia do pobierania artykułów z prenumerowanych czasopism.

4. Logowanie użytkownika
Logowanie służy do rozpoznania użytkownika po to, aby zaoferować mu serwis lub usługę dla niego przeznaczoną. Logowanie polega na wpisaniu przez użytkownika loginu podanego podczas rejestracji i hasła w specjalnie do tego przeznaczonym formularzu. Po zalogowaniu można korzystać ze wszystkich serwisów, z reguły bez konieczności ponownego logowania.

Po zakończeniu korzystania z serwisów Wydawnictwa Elamed zalecamy wylogowanie się – w tym celu kliknij przycisk „Wyloguj z serwisu” znajdujący się po prawej stronie interfejsu użytkownika. Wylogowanie następuje również automatycznie, jeżeli przez 30 minut użytkownik nie korzysta z żadnych zasobów serwisów Wydawnictwa Elamed.

Jeśli zdarzy się, że z jakiegoś powodu stracisz hasło do panelu logowania, możesz skorzystać z formularza znajdującego się na stronie konta użytkownika. Wystarczy, że wprowadzisz login i adres e-mail podany podczas rejestracji, by system wysłał ci informację zwrotną z danymi konta.

5. Archiwum artykułów
Wszystkie serwisy Wydawnictwa Elamed udostępniają na swoich stronach internetowych archiwum artykułów umieszczonych w czasopisamach drukowanych. Możesz je przeglądać, wyszukiwać w nim oraz pobierać je na własny komputer. Do odczytania plików w formacie pdf wymagana jest specjalna przeglądarka (np. Acrobat Reader). Ściągnięte pliki możesz zapisać na dysku swojego komutera i przeglądać w dowolnym momencie.

6. Wyszukiwarka
Wyszukiwanie informacji za pomocą naszej wyszukiwarki jest łatwe. Wystarczy wprowadzić jedno lub więcej wyszukiwanych haseł (czyli słów bądź fraz, które najlepiej opisują poszukiwane informacje) w polu wyszukiwania, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub kliknąć przycisk Szukaj w serwisie.

Wyszukiwarka utworzy stronę z wynikami wyszukiwania: listę stron internetowych związanych z wyszukiwanymi hasłami i ułożoną w ten sposób, że najtrafniejsze wyniki znajdują się na jej początku.

Dobór właściwych haseł ma zasadnicze znaczenie w skutecznym wyszukiwaniu informacji. Zacznij od haseł oczywistych — jeżeli na przykład znajdujesz sie na stronie czasopisma „Lekarz” i szukasz ogólnych informacji o chorobach zakaźnych, wprowadź hasło „choroby zakaźne”. Nasza wyszukiwarka nie uwzględnia wielkości liter. Wszystkie litery, niezależnie od tego, jak je wprowadzisz, będą interpretowane jako litery małe.

7. Newsletter
Newsletter to system aktualności, dzięki któremu zapisani użytkownicy drogą mailową otrzymują bieżące informacje o nowościach, promocjach, zmianach w ofercie, nowych rozwiązaniach i możliwościach wykorzystania usług oferowanych przez nasze Wydawnictwo. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do dokonania subskrypcji!

Wpisz swój adres e-mail w pole tekstowe widoczne po prawej stronie i kliknij w „dodaj”. Na podany adres wysłana zostanie wiadomość zawierająca link, w który musisz kliknąć, aby potwierdzić chęć subskrypcji. Pamiętaj! Dopóki nie dokonasz potwierdzenia – nie będziesz otrzymywał żadnych wiadomości.

Liczba wysyłanych wiadomości nie przekracza kilku sztuk przesyłek miesięcznie, ruch mailowy jest więc stosunkowo niewielki.

Twój adres zostanie wykorzystany tylko i wyłącznie na potrzeby wysyłki aktualności w systemie newslettera. Po anulowaniu subskrypcji adres zostanie trwale usunięty z naszej bazy.

8. Prenumerata czasopism w wersji drukowanej
Wszelkie informacje dotyczące prenumeraty można uzyskać, kontaktując się telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta.
Infolinia: 0 801 88 89 80
Aby dołączyć do grona prenumeratorów naszych czasopism, wystarczy złożyć zamówienie, wypełniając formularz lub druk prenumeraty znajdujący się w bieżącym numerze każdego z naszych czasopism oraz dokonać wpłaty na poczcie lub w banku. Prenumerata zostanie aktywowana zaraz po zaksięgowaniu wpłaty w naszym Wydawnictwie.

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji
Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2020 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.