Wydania specjalne: Zwierzęta hodowlane

2/2006 Okładka

Szanowni Czytelnicy!


Oddajemy w Państwa ręce drugie tegoroczne wydanie specjalne „Weterynarii w Praktyce” - jesienną Monografię „Zwierzęta Hodowlane”.
Monografia Jesień 2006 poświęcona tematyce zwierząt dużych to już ostatnie wydanie specjalne „Weterynarii w Praktyce”, a jednocześnie zapowiedź przekształceń, jakie nastąpią w 2007 roku. Nadchodzi czas zmian! Oczekiwany od pewnego czasu kwartalnik poruszający tematykę zwierząt hodowlanych wreszcie się ukaże. Będzie on kierowany specjalnie do lekarzy weterynarii pracujących w terenie.
Wiecie Państwo doskonale, jak zapracowana i pozbawiona wolnego czasu jest grupa zawodowa terenowych lekarzy weterynarii. Aby ocenić ich potrzeby w zakresie przekazu merytorycznego, przeprowadziliśmy ankietę wśród losowo wybranych osób. Na bazie tych informacji tworzymy nowy kwartalnik wydawnictwa Elamed, wydawcy „Weterynarii w Praktyce”, o nazwie „Weterynaria w Terenie”. Powstaje ona na bazie 5 dotychczasowych specjalnych projektów wydawniczych realizowanych przez redakcję. Wydania te cieszyły się dużym powodzeniem wśród lekarzy weterynarii, dlatego w nowej szacie graficznej i z nowymi siłami, pod nowym tytułem proponujemy Państwu „Weterynarię w Terenie”. Zapraszamy na stronę 51, tam znajdziecie Państwo więcej informacji.
Dziękujemy bardzo za poparcie i przychylność kadrze naukowej oraz praktykom, który wspierają nas w nowym projekcie wydawniczym. Wielkie ukłony! Bez Was byłoby trudniej.
Jeden z nas potrzebuje pomocy. Dr Andrzej Guszkiewicz jest chory na mielofibrozę - zwłóknienie szpiku, co skutkuje upośledzeniem wytwarzania erytrocytów. Tak więc jedyną szansą na życie są comiesięczne transfuzje krwi! Czytajcie Państwo, jak mu pomóc, na stronie 38.
Czekamy na Państwa uwagi, sugestie i propozycje tematyczne do naszego nowego kwartalnika „Weterynaria w Terenie”.
Będziemy wdzięczni za powiadamianie naszej redakcji o zbliżających się konferencjach, sympozjach oraz innych planowanych inicjatywach dotyczących zwierząt hodowlanych. To dla nas cenne informacje.

Życzę zajmującej lektury!

NASZE SPRAWY

str. 4

DRÓB

str. 6
Beztlenowcowe zapalenia jelit u drobiu wywoływane są przez bakterie z rodzaju Clostridium. Bakterie te są bardzo szeroko rozpowszechnione w przyrodzie i uznane zostały za komponenty saprofitycznej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego »
autor: dr n. wet. Monika Skowron
str. 12

TRZODA CHLEWNA

autor: prof. dr hab. n. wet. Anna Rekiel
str. 16
autor: prof. dr hab. n. wet. Zygmunt Pejsak
str. 22

NASZE SPRAWY

str. 26

BYDŁO

str. 28
Wykształcenie gruczołu mlekowego oraz zdolność do wytwarzania siary i mleka umożliwiły zaopatrzenie nowo narodzonego potomstwa we wszystkie niezbędne do życia i rozwoju substancje i stanowią o znaczącym postępie ewolucyjnym ssaków. »

NASZE SPRAWY

str. 37
str. 38

BYDŁO

str. 40
Badania prowadzono w lipcu 2004 r. na bydle rasy czerwonej polskiej i nizinnej czarno-białej. Muchy obsiadające okolice oka oraz boki zwierząt liczono w czasie 15 sekund, a ruchy głową, uszami »
autor: prof. dr hab. Maria Katkiewicz
str. 44
autor: prof. dr hab. Jan F. Żmudziński, dr n. wet. Mirosław Polak
str. 48

NASZE SPRAWY

str. 51

BYDŁO

autor: prof. dr hab. Zygmunt Reklewski
str. 54
autor: dr n. wet. Andrzej Rudy
str. 61

WARTO WIEDZIEĆ

autor: dr hab. n. wet. Rajmund Sokół
str. 65
Nosemoza jest zaraźliwą chorobą inwazyjną pszczół o przebiegu przewlekłym, wywoływaną przez pierwotniaka Nosema apis Zander. Choroba stanowi bardzo duży problem wielu pasiek, który nasilił się ostatnio, w obliczu obowiązujących przepisów »

WYDARZENIA

autor: Agnieszka Majba
str. 68

WYWIAD

str. 70

VET-NEWS

str. 71

VET-APTEKA/VET-NOWOŚĆ

str. 73

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2020 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.