Archiwum

wybierz rok

numer 11-12/2010

Czas płynie tak szybko, że trudno uwierzyć, iż przekazuję Państwu ostatnie tegoroczne wydanie Weterynarii w Praktyce. Rok, który powoli zbliża się do końca, był dla naszej redakcji okresem bardzo dynamicznym, rozwojowym oraz kreatywnym. Krótko podsumowując rok 2010, należy wspomnieć o wzmocnieniu zespołu redakcyjnego o osobę dr Wojciecha Hildebranda. Dwóch konsultantów merytorycznych – dr Aleksander Gierek oraz dr Wojciech Hildebrand – wspierało redakcję w całorocznej, intensywnej pracy, sugerując tematy najbardziej aktualne. Redakcja nawiązała współpracę z nowymi autorami oraz zaproponowała (...)

numer 10/2010

Październik dla naszej redakcji z paru względów to bardzo ważny miesiąc. W bieżącym wydaniu prezentujemy po raz pierwszy Państwu nową publikację książkową poświęconą chorobom gryzoni. „Choroby zakaźne myszy i szczurów” będzie pomocnym uzupełnieniem Państwa biblioteczki lekarskiej, a wizyty tych małych pacjentów nie będą już stanowiły problemu. Lekarze z Uniwersytety Przyrodniczego w Lublinie opisali najczęściej spotykane przypadki kliniczne a także zabiegi lekarsko-weterynaryjne przeprowadzane na szczurach i myszach. To jedyny w Polsce zbiór praktycznych porad niezbędnych w leczeniu gryzoni. Więcej informacji na (...)

numer 9/2010

Trudno uwierzyć, że najcieplejszy okres tego roku mamy za sobą. Długo oczekiwany okres urlopowy niestety się skończyły. Przed nami powrót do codzienny obowiązków, sporej ilości pracy, pośpiechu i stresu czyli – choroby naszego wieku. O wszystkich aspektach stresu, strukturze układu neurohormonalnego zaangażowanego w reakcję na bodźce stresowe informuje nas dr Agnieszka Piastowska-Ciesielska w artykule „Neurohormonalne mechanizmy sterujące odpowiedzią organizmu na stres”. Chciałam również zwrócić Państwa uwagę na artykuł opisujący metodę leczenia zamian w stawie biodrowym. Autorzy materiału opisują (...)

numer 7-8/2010

Nareszcie nastał okres odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. W tym letnim wydaniu chciałabym Państwa zachęcić do przeczytania artykułu dr Piotra Skrzypczaka dotyczącego znieczulania ras brachycefalicznych. Każdy lekarz, przeprowadzający zabieg operacyjny, przyjmuje na siebie odpowiedzialność za zdrowie i życie zwierząt podlegających znieczuleniu, dlatego tak ważne są czynniki wpływające na przebieg planowanej anestezji. Na szczególną uwagę zasługuje rasa brachycefaliczna. O możliwych zagrożeniach oraz powikłaniach przeczytacie w Państwo w artykule „ Specyfika znieczulania ras brachycefalicznych”. Miniony okres obfitował w liczne spotkania branżowe. (...)

numer 6/2010

Zapraszając Państwa do czerwcowego wydania chciałam zwrócić uwagę na artykuł dotyczący obrażeń wywołanych pogryzieniem u psów. Ze względu na codzienne spacery psów oraz ich czasami niekontrolowane, agresywne zachowanie, temat pogryzień jest wciąż aktualny i często spotykany w codziennej pracy. Dlatego zachęcam do skonfronowania własnych doświadczeń z opisanymi przypadkami. W bieżącym wydaniu przybliżamy również Państwu strukturę personelu medycznego, jaki obecnie funkcjonuje w Wielkiej Brytanii. W rozmowie z Claire Fraser, wiceprzwodniczącą Brytyjskiego Stowarzyszenie Pielęgniarzy Weterynaryjnych, poruszamy m.in. zagadnienia uprawnień pielęgniarzy weterynaryjnych (...)

numer 5/2010

W bieżącym wydaniu prezentujemy sporo ciekawych artykułów z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej. Przygotowaliśmy dla Państwa m.in. artykuły poświęcone schorzeniom stawów, stłuszczeniu wątroby, niedoczynności tarczycy, infekcjom układu moczowego oraz zaburzeniom gruczołu krokowego. Każdy z pewnością odnajdzie interesujący go temat poświęcony chorobom tylko małych zwierząt. W dziale VetPress publikujemy dla Państwa najnowsze doniesienia z PSLWMZ. Warto przeczytać jakie są plany i zamierzenia Stowarzyszenia w najbliższym czasie. Prezentujemy Państwu także program kolejnego Kongresu PSLWMZ, który odbędzie się 8-10 października w Warszawie. Chciałam (...)

numer 4/2010

Witam w miesiącu kwietniu, który nareszcie odsłania ziemię zieloną, kolorową i zdecydowanie bardziej radosną. Okres ten skłania nas oraz zwierzęta do większej aktywności. Jednakże z pojawieniem się zielonej trawki powracają coroczne problemy właściciel z ochroną swoich podopiecznych przed pchłami oraz kleszczami. O chorobach, jakie kleszcze wywołują pisaliśmy na łamach naszego czasopisma, ale czy na pewno znany jest sam osobnik przenoszący patogeny chorób. Co lubi ten pasożyt, gdzie przebywa i jaki jest jego cykl rozwojowy dowiecie się Państwo z artykułu dr (...)

numer 3/2010

Na progu długo oczekiwanej wiosny przekazuję Państwu drugie wydanie Weterynarii w Praktyce. Dobór tematów z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej z pewnością sprawi, że każdy z Państwa odnajdzie interesujący artykuł. Chciałam przypomnieć o trwającym konkursie na opis ciekawego przypadku klinicznego. Szczegóły konkursu zawiera opis zamieszczony na III okładce. Czekamy na Państwa prace, które prosimy przysyłać na adres mailowy: weterynaria@elamed.pl W tym miesiącu rozpoczynamy serię szkoleń dla lekarzy weterynarii. Pierwsza tematyka spotkania dotyczyć będzie okulistyki. Dr Jacek Garncarz, który będzie prowadził (...)

numer 1-2/2010

Nowy Rok przyniósł spore zmiany również w naszej redakcji. Miło mi Państwa poinformować, że nasze grono poszerzyło się o drugiego konsultanta merytorycznego dr n. wet. Wojciecha Hildebranda. Cieszymy się, że doświadczenie i ogromna wiedza dr Hildebranda wzmocni nasz zespół oraz przyczyni się do rozwoju nowych pomysłów. Od nowego roku propnujemy Państwu dodatkową edukację w zabawnej formie „Twoja diagnoza”. W każdym kolenym numerze będziecie mogli Państwo zapoznać się z prawidłowym rozwiązaniem problemu kliniczego zamieszczanego w wydaniu poprzednim. Dla wytrwałych czytelników przygotowaliśmy (...)

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2024 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.