Archiwum

wybierz rok

numer 6/2008

Witam w ostatnim wydaniu Weterynarii w Praktyce. W bieżącym numerze poświęciliśmy nieco więcej uwagi chorobom wewnętrznym. „Odmiedniczkowe zapalenie nerek u psów i kotów” oraz „Zaburzenia krzepnięcia u psów i kotów” z pewnością Państwa zainteresują. Ciekawym tematem, który rzadko poruszany jest w prasie medycznej, jest artykuł „Leczenie oparzeń termicznych u zwierząt” autorstwa m.in. dr n. wet. Romana Aleksiewicza. Autorzy starają się przybliżyć problem, podkreślając złożoność zagadnienia pod kątem patofizjologii oraz terapii. Najnowsza Weterynaria w Praktyce zawiera sporo relacji z konferencji, (...)

numer 5/2008

Wakacje mają to do siebie, że zawsze trwają za krótko. Ze wspomnieniami minionego, beztroskiego czasu wracamy do codziennych obowiązków i zajęć. Zdarza się, że choroby przywiezione z różnych zakątków świata mogą przysłonić miłe i radosne wspomnienia. Choroby tropikalne rozwijają się powoli, a ich leczenie jest długotrwałe i uciążliwe. Psy oraz koty, towarzysze wakacyjnych wojaży, tak jak ludzie narażone są na różnorodne dolegliwości i cierpienia. Jak pomóc zwierzakom, dowiedzieć się, co im dolega, jak rozpoznać chorobę i skutecznie zadziałać, aby ją wyleczyć? (...)

numer 4/2008

Oddajemy w Państwa ręce wakacyjne wydanie Weterynarii w Praktyce. W nim ciekawe tematy ściśle związane z wakacyjnymi zagrożeniami, jakie czyhają w lasach, na łąkach a nawet ogródkach. Toksyczne działanie jadu żmii zygzakowatej opisuje dr n. wet. Ewa Kucharczak przybliżając wszystkie aspekty związane z objawami ukąszenia, diagnostyką oraz leczeniem zatruć u psa. Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dr Beaty Degórskej na temat „Wieloodłamowego złamania kości podudzia u kota”, w którym autorzy prezentują opis przypadku, dyskutują przyczyny niepowodzenia pierwszego zabiegu (...)

numer 3/2008

Nareszcie mamy ciepłą i pogodną wiosnę. Zaczynamy snuć plany o spacerach, piknikach i wypadach za miasto. Wszystkie zwierzaki budzą się z letargu zimowego i stają się bardziej aktywne. Wspólne zabawy dostarczają nam sporą dawkę radości, energii oraz.... no właśnie. Podczas spacerów spotykamy się nieświadomie z groźnymi i uciążliwymi insektami oraz pasożytami. Skutki ukąszenia są często bolesne i bardzo nieprzyjemne. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku wykrycia pasożyta w ciele psa lub kota. Choroby pasożytnicze stanowią bardzo poważny problem, szczególnie często (...)

numer 2/2008

Witam w kolejnym, tym razem wiosennym wydaniu „Weterynarii w Praktyce”. Miło mi przekazać Państwu informację, że „Weterynaria w Praktyce” została ujęta przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wykazie wybranych czasopism punktowanych. Bardzo się cieszymy, że każda publikacja naukowa na łamach naszej gazety będzie gratyfikowana odpowiednią liczbą punktów. A co przygotowaliśmy dla Państwa w obecnym numerze? W bieżącym numerze publikujemy zagadnienia związane ze szczepieniami ochronnymi. Temat jest ważny, gdyż szczepionki stały się pomocne w walce z wieloma infekcjami bakteryjnymi oraz (...)

numer 1/2008

Nowy rok, nowe plany i... nowe osoby w redakcji. Witam serdecznie wszystkich Czytelników po raz pierwszy. Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zespołu tworzącego „Weterynarię w Praktyce”, która jest tak dojrzałym i chętnie przyjmowanym przez Państwa tytułem. Wysoki poziom merytoryczny czasopismo zawdzięcza lekarzom weterynarii, czyli właśnie Wam, Drodzy Czytelnicy. Inspirujecie nas do publikowania interesujących tematów oraz wspieracie ciekawymi opracowaniami. Dziękując Państwu, liczę, że rok 2008 będzie w dalszym ciągu tak dynamicznie wytyczał rozwój „Weterynarii w Praktyce”. Tym bardziej, że jest (...)

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2024 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.