Archiwum

wybierz rok

numer 11-12/2012

Drodzy Czytelnicy! Miło mi przekazać w Państwa ręce ostatni w tym roku numer „Weterynarii w Praktyce”. Pragnę zachęcić Państwa do zapoznania się z tematem numeru, artykułem przygotowanym przez dr n. wet. Marka Kostrzewskiego pt. Terapia zapaleń kostnostawowych u psów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Medycyna regeneracyjna to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny weterynaryjnej. Zajmuje się procesem naprawy i odbudowy funkcjonalnych tkanek i narządów. Jedną z dostępnych metod leczenia w medycynie regeneracyjnej jest terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – właśnie to zagadnienie (...)

numer 10/2012

Drodzy Czytelnicy! Przed Państwem kolejny, październikowy numer „Weterynarii w Praktyce”. Dołożyliśmy starań, aby zawierał on wiele interesujących i przede wszystkim przydatnych w codziennej pracy artykułów. Tematem numeru jest tekst poświęcony roli techników weterynarii w gabinecie dla zwierząt. Swoje doświadczenia w pracy ze średnim personelem weterynaryjnym opisali: lek. wet. Małgorzata Gajewska, lek. wet. Mateusz Stachowiak, dr n. wet. Jacek Mederski i dr n. wet. Aleksander Gierek. Polecam Państwa uwadze również tekst dr. n. wet. Marcina Jankowskiego zawierający opis postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w przypadku (...)

numer 9/2012

Droczy Czytelnicy! Wakacyjny czas dobiegł końca. Mam nadzieję, że był on okazją do odpoczynku, zebrania sił i energii do codziennej pracy i niesienia pomocy pacjentom. Ci z Państwa, którzy pracują w klinikach i gabinetach w dużych miastach, na pewno często w swojej pracy spotykają się ze zwierzętami, które uległy nagłemu przypadkowi. Są to pacjenci wielourazowi, którym niejednokrotnie pomoc niesiona musi być natychmiast. Nie ma chwili na wahanie się. Są to trudne sytuacje, wymagające nie tylko wiedzy z udzielania pierwszej pomocy, ale również (...)

numer 7-8/2012

Drodzy Czytelnicy! Miło mi przekazać w Państwa ręce wakacyjny numer „Weterynarii w Praktyce”. Dołożyliśmy starań, aby opublikowane w nim artykuły były bogate w wiedzę medyczną oraz opisy interesujących przypadków klinicznych. W tym wydaniu znajdą Państwo m.in. artykuł lek. wet. Łukasza Adamka i współautorów pt.: „Przypadek uogólnionej nużycy młodzieńczej u mastifa neapolitańskiego”. Tematem numeru jest tekst lek. wet. Rafała Ciągarlaka na temat relacji pomiędzy lekarzem weterynarii a przedstawicielem medycznym. Opisuje on wiele kwestii, z którymi na co dzień zmagają się pracownicy firm farmaceutycznych (...)

numer 6/2012

Drodzy Czytelnicy! Przed Państwem kolejny, ostatni przed wakacjami, numer „Weterynarii w Praktyce”. Zbliżające się lato, to wyczekiwany przez nas wszystkich czas odpoczynku i wyjazdów w gronie najbliższych. Coraz częściej jednak w podróżach towarzyszą nam nie tylko przyjaciele i rodzina, ale również zwierzęta. Warto zatem wiedzieć, jakie są uregulowania prawne dotyczące przywożenia zwierząt towarzyszących do różnych krajów Unii Europejskiej, jakie szczepienia i dokumenty musi posiadać zwierzę. Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdą Państwo w napisanym przez lek. wet. Annę Kuziemską artykule pt.: „Nowe (...)

numer 5/2012

Drodzy Czytelnicy! Miło mi przekazać w Państwa ręce majowy numer „Weterynarii w Praktyce”. Jak zwykle dołożyliśmy starań, aby dostarczał on Państwu interesujących artykułów medycznych oraz opisów przypadków. Ale nie tylko, tematem numeru jest bowiem artykuł mgr Moniki Żurawickiej na temat wskazówek dla lekarzy weterynarii odnośnie do radzenia sobie ze stresem podczas pracy. W tym numerze poświęciliśmy sporo miejsca na zagadnienia związane z nerkami – analizie moczu oraz chirurgicznym usunięciem nerki. Artykuł na temat analizy osadu i badań mikrobiologicznych moczu napisali lek. wet. (...)

numer 4/2012

Miło mi przekazać kolejny, kwietniowy numer „Weterynarii w Praktyce”. W tym wydaniu chciałam zwrócić Państwa uwagę na szeroko ujętą w kilku artykułach problematykę okulistyczną. Na temat nagłych przypadków okulistycznych oraz leczenia, rokowań i możliwych komplikacji wypowiedział się lek. wet. Jacek Garncarz. Z artykułem tym dobrze koresponduje tekst lek. wet. Agnieszki Wiśniewskiej pt.: „Znieczulenie psów i kotów do nagłych przypadków okulistycznych”. Poza tym opublikowaliśmy tekst lek. wet. Macieja Kiełbowicza na temat powikłań towarzyszących zwichnięciu soczewki u psów i kotów oraz artykuł (...)

numer 3/2012

Drodzy Czytelnicy! Miło mi przekazać kolejny, marcowy numer „Weterynarii w Praktyce”. W niniejszym wydaniu opublikowaliśmy artykuł światowej sławy profesora, dr Gillesa Dupré z Uniwersytetu Weterynaryjnego w Wiedniu. Tekst dotyczy syndromu obstrukcyjnego u psów ras brachycefalicznych. Prof. Dupré jest wybitnym specjalistą w zakresie chirurgii oraz autorem ponad stu publikacji oraz 14 książek i rozdziałów książek. Cieszę się niezmiernie, że zgodził podzielić się z nami swoim doświadczeniem. W kolejnych wydaniach będziemy starali się publikować następne artykuły zagranicznych ekspertów, co ważne, w (...)

numer 1-2/2012

Początek roku przynosi zmiany, do których często podchodzimy z rezerwą. Nasza redakcja również przygotowała dla Czytelników zmiany, ale wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Odświeżyliśmy szatę graficzną naszego wydania, aby poprawić Państwa komfort czytania artykułów. Mamy nadzieję, że zaproponowane zmiany zostaną przychylnie ocenione. Kolejną dużą zmianą, którą objęto całe środowisko weterynaryjne jest wprowadzenie ustawy o ustawicznym kształceniu lekarzy weterynarii. W okresie 4 lat lekarz weterynarii powinien zgromadzić 200 punktów, co w powiązaniu z szeregiem punktowanych aktywność wyszczególnionych przez Izbę Lekarsko-Weterynaryjną (...)

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2024 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.