Archiwum

wybierz rok

numer 11-12/2013

W wydaniu polecamy: endokrynologiczne i emocjonalne podłoże zachować agresywnych u psów. W numerze: przegląd chorób o podłożu genetycznym, tomografia komputerowa stawów łokciowych psa, niedokrwistość u pacjentów nefrologicznych, postępowanie w ostrej hiperglikemii u małych zwierząt, żywienie psów rosnących ras dużych oraz choroby skóry wywołane przez wirusy i pierwotniaki.

numer 10/2013

W wydaniu dr n.med. Urszula Bartoszuk-Bruzzone przedstawia temat śluzakowatego zwyrodnienia zastawki mitalnej u psów. Polecamy: cytologia nowotworów mezenchymalnych, zespół nabytego niedoboru immunologicznego u kotów, dermatofitoza kotów, żywienie psów rosnących ras małych oraz wybrane aspekty znieczulenia ogólnego wziewnego u psów i kotów.

numer 9/2013

Kardiologia weterynaryjna - temat wydania. W numerze: częstoskurcze nadkomorowe, zapalenia ośrodkowego ukłądu nerwowego tła immunologicznego, dermatozy twarzy u kotów, zastosowanie probiotyków w medycynie małych zwierząt oraz badanie serologiczne u psów. Polecamy przewodnik układu grup krwi u kotów, radzimy jak komunikować się z rynkiem oraz jak zarządzać zasobami ludzkimi - HRM.

numer 7-8/2013

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładzie leczniczym dla zwierząt – temat wydania. Najcenniejszym kapitałem każdego zakładu leczniczego dla zwierząt jest personel. To on buduje wartość kliniki, przychodni, gabinetów, a odpowiednio motywowani, potrafią generować rozwiązania potrzebne dla rozwoju firmy. W wydaniu również: problemy zdrowotne i żywieniowe psów seniorów, wyłysienia u psów – canine alopecia.

numer 6/2013

Nagłe przypadki są częstą przyczyną zwracania się właścicieli zwierząt o pomoc do zakładów leczniczych dla zwierząt. Niejednokrotnie lekarz weterynarii musi w bardzo krótkim czasie i przy minimalnej liczbie danych diagnostycznych właściwie ocenić dany przypadek i zaproponować schemat postępowania leczniczego. W wydaniu nagłe przypadłości andrologiczne u małych zwierząt, przy których wymagana jest niezwłoczna pomoc lekarska, stany bezpośrednio zagrażające życiu zwierzęcia.

numer 5/2013

O operacyjnym leczeniu najczęstszych chorób kręgosłupa u psów jest napisany przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków w numerze. Eksperci omawiają w nim leczenie chirurgiczne wypadnięcia jądra miażdżystego u psów, począwszy od rozpoznania tej jednostki chorobowej, patofizjologii, poprzez narzędzia chirurgiczne używane podczas tego typu zabiegu aż po klasyczne sposoby wykonywania operacji.

numer 4/2013

Zakup aparatu USG wydaje się być oczywistym wymogiem, który poprawia jakość świadczonych usług. Dla tych z Państwa, którzy podejmują decyzję o zakupie nowego sprzętu, w wydaniu zestawienie aparatów ultrasonograficznych dostępnych na polskim rynku. W wydaniu temat wartości diagnostycznej badania radiologicznego i ultrasonograficznego w obrażeniach wielonarządowych u psów i kotów.

numer 3/2013

Sezon aktywności kleszczy, a co za tym idzie do zakładów leczniczych dla zwierząt już wkrótce zaczną trafiać pacjenci z chorobami transmitowanymi przez kleszcze. O groźnych chorobach, przenoszonych przez te pasożyty piszemy w wydaniu. Ponadto praktyczny algorytm postępowania w ostrym uszkodzeniu nerek (OUN) u psów i kotów, karmienie osieroconych szczeniąt i kociąt, przypadek włókniaka serca u psa.

numer 1-2/2013

W tym wydaniu publikujemy materiał dotyczący stanów nagłych w endokrynologii psów. W artykule autorzy zaprezentowali najtrudniejsze problemy nagłych przypadków w endokrynologii u tych zwierząt, skupiając się przede wszystkim na szybkiej pomocy, a w algorytmie przedstawili schematy postępowania dla przełomu nadnerczowego, kwasicy ketonowej i śpiączki hipometabolicznej. Poza tym w numerze zastosowanie komórek macierzystych izolowanych z tkanki tłuszczowej w medycynie regeneracyjnej.

Punkty edukacyjne

Index Copernicus MNISW Program edukacji

Co nowego w branży

zobacz więcej » Sklep on-line

Reklama

Zawartość

O nas

Moje konto

Polecamy

Reklama

Copyright © 2024 by ELAMED. Weterynaria w praktyce wydanie online. Wszystkie prawa zastrzeżone.